لزوم انتقال مفاهیم دینی با رسانه

admeeqwn

سید رضی موسوی گیلانی استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری رسا با اشاره به اهمیت رسانه و هنر گفت: در گذشته، هنر به عنوان یک ابزار لوکس شناخته می‌شد و هر کسی نمی‌توانست در آن حاضر شود، امروز هنر جزء زندگی روزمره ما است، به همین دلیل ماهیت هنر یک وسیله جمعی و آموزشی شده است.

وی ادامه داد: مهدویت بحث دینی و آرمانی است. اگر هنر بتواند در موضوع مهم و حائز اهمیتی چون مهدویت کار کند، طبیعی است که برروی سوژه‌ خوبی دست گذاشته است. زیرا مهدویت امید به زندگی و امید به آینده را در سطح جامعه و در سراسر جهان افزایش می‌دهد؛ به بیان دیگر به زندگی معنا می‌بخشد.

موسوی گیلانی با توجه به ماهیت رسانه اظهار داشت: امروزه رسانه و هنر عاملی هستند که می‌توانند باعث ترویج شوند و مفاهیم دینی را گسترش دهند، طبیعی است که می‌توانند در خدمت مسائل و مفاهیم دینی قرار گیرند و مفاهیم دینی را توسعه دهند.

استادیار دانشگاه ادیان و مذاهب عنوان کرد: در حال حاضر ما می‌بینیم که در فیلم‌های ساخت هالیوود بر روی موضوع آخرالزمان دست گذاشته‌اند و تحت تاثیر ادبیات انجیلی ساخته شده‌اند، به یک معنا سوژه‌هایی را بیان می‌کنند که هم بر ادبیات انجیلی تکیه دارد و هم دارای مخاطب زیادی است؛ بعضی از این فیلم‌ها شاید تا دو میلیارد نفر بیننده داشته باشد اما بر خلاف این، ما در ایران متاسفانه کار خوب و قابل قبولی در این زمینه نداشتیم.

وی در پایان با تاکید بر اهمیت رسانه و نقش آن توضیح داد: رسانه و هنر به معنای ابزار نیز به کار می‌رود و بی‌تردید اگر بتوانیم از تکنیک سینما و هنرهای نمایشی برای تبلیغ و ترویج این مفهوم استفاده کنیم، می‌توانیم اثرات مهمی را برجای بگذاریم؛ کما‌ اینکه در حوزه ادبیات مهدویت کارهای شاهکار و فاخری را ارائه دادیم. /882/ 302/Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Next Post

رسم پرتره‌های شگفت‌انگیز با خودکار

جدیدترین اخبار گوناگون را در «تابناک با تو» از دست ندهید. در این سایت شما هر روز گزید‌ه‌ای از تازه ترین اخبار پیرامون موضوعات خانواده، سلامت و بهداشت، سرگرمی و دانستنی‌ها، آشپزی، فیلم و عکس‌هایی از سراسر جهان، دکوراسیون و … را دنبال خواهید کرد. همچنین «تابناک باتو» هر روزه […]